Strašák jménem rakovina

Těsně před Vánocemi mi volal jeden velmi rozrušený  muž. V jeho rodině – u blízkého člověka lékaři právě odhalili recidivující rakovinu. Ta zpráva samozřejmě zasáhla celou rodinu jako systém. Nyní hledají odpovědi a naději – nejenom u lékařů.

Pixmac000077048815_hořící_svíce

Život si nevybírá, kdy se svou výchovnou lekcí udeří. Vánoce Nevánoce. Zasáhne vás nepřipravené, smete veškeré vaše idealizace a přeskládá vám životní hodnoty. Jedna lékařská zpráva a najednou je všechno jinak. Od této chvíle záleží na kvalitě postoje k celé situaci nejenom toho, kdo onemocněl, ale také jeho nejbližšího okolí…

Zabřednout do role oběti znamená poloviční prohru. Zvýšit důvěru ve své tělo, opřít se o své zdroje síly a hledat možnosti, jak z této šlamastiky ven, znamená poloviční vítězství. Jinými slovy převzít zodpovědnost za svou ne-moc, zjistit proč je tu, a  zapracovat na své osobní transformaci, aby mohlo nastat uzdravení. Osobní zodpovědnost vám vrací vaši osobní vnitřní sílu – máte situaci ve svých rukou. Uzdravení nastává vždycky zevnitř, nikdy zvenčí, tedy ani od lékaře, ani od léčitele.

Moderní energetická práce, jejímž hlavním nástrojem je EFT, může  velmi kvalitním způsobem na této cestě pomoci. Proto jsem se rozhodla přeložit následující dva články z oblasti Energy EFT, které se tématu rakovina přímo týkají.

První překlad se týká především EFT praktiků a dalších terapeutů. Jedině tehdy, pokud se vyrovnáte s vlastními osobními strachy na téma rakovina a především se svým osobním strachem ze smrti, jste schopni takto nemocným lidem kvalitně pomáhat. Dokud vás toto téma děsí a svírá se vám při pomyšlení na něj žaludek, potřebujete především pomoci v prvé řadě sami sobě. Konkrétní návod, jak na strach ze smrti a z rakoviny najdete v článku Dr. Silvie Hartmann „Ťukání na rakovinu“.

Můj osobní názor je, že na rakovinu se neumírá.  Na strach, to ano. Průšvih je, že společnost je v tomto strachu záměrně posilována a zveličována. Jedná se přece o lukrativní záležitost pro mocné firmy, které chtějí být ještě mocnější…

V případě rakoviny je tedy dobrá rada skutečně nad zlato. V jednostranném řešení typu „uřízneme žaludek či prs“, bych ji nehledala. V holistickém přístupu k tělu jako víceúrovňovému systému, kde všechno souvisí se vším, a kde dokonce to nejméně viditelné, zato pocítitelné, je pro uzdravení to nejpodstatnější, tam ano. Dnes už je prokázáno, že silné emoční konflikty a silný stres jsou zásadními spouštěči pro vznik a růst rakoviny. Pokud se na toto téma chcete dozvědět více, věnujte pozornost germánské nové medicíně. Má přesně zmapovány typy emočních konfliktů, kterou oblast v mozku to zasáhlo, a kde v těle se následně projeví orgánové změny a jakým způsobem.

Výzvám je potřeba čelit a eliminovat svůj strach. Teprve tehdy vás přivedou k vaší vnitřní síle a s ní, ruku v ruce, může přijít také uzdravení.

S tím souvisí i překlad druhého článku na téma rakovina. Týká se EFT ošetření bolestivé jizvy po operaci: „EFT na bolest po odoperování rakoviny“

 

Naše tělo disponuje svou vlastní vnitřní moudrostí. Potřebuje maximálně podpořit, aby v maximální míře fungovaly regenerační procesy. Je třeba mu poskytnout prostor pro uzdravování. V obecném povědomí je rakovina vnímána jako rozsudek smrti. Proč, když ještě dýcháte a žijete a můžete mnohé udělat, dokázat a změnit?

Zvykněme si dívat se na své tělo nejenom jako na jednotku, ale také  jako na složitý a sofistikovaný systém, v němž miliardy buněk konají ve vzájemné součinnosti svou práci. Když my, lidé, cokoliv děláme, potřebujeme být šťastní a cítit pohodu, radost, nadšení, lásku… Stejně tak i naše buňky. Jak nahoře, tak dole. Jak uvnitř, tak vně. Vědomě jim takové prostředí vytvářejme. V našich silách to je.

 

Na závěr několik afirmací, speciálně pro fyzické tělo.

Vyberte si jednu z následujících  afirmací a zaměřte na ni plně svou pozornost. Ťukejte si na ni celé EFT kolo a sledujte, jak se cítíte, co všechno se děje v těle, jak dýcháte… Osobní zkušenost je vše! Nelze ji předat, nelze ji plně vyjádřit slovy.

Naše těla potřebují péči, lásku a energetickou podporu každý den, nejenom když chřadnou:

 • „Moje tělo má úžasné regenerační vlastnosti.“
 • „Moje tělo je učiněný zázrak.“
 • „Moje buňky se uzdravují rychlostí světla.“
 • „Buňky mého těla tančí radostí.“
 • „Z mých buněk sálá vitalita a mládí.“

 

Chcete-li zvýšit maximálně své šance na uzdravení, eliminujte svůj strach a dělejte pro své tělo to nejlepší, co dokážete!

 

Martina Konečná

 

 

Komentáře

 1. Helena napsal:

  Marti, jsi absolutní jednička, načasování, nebo snad intuice? Je to téma, které jsem si potřebovala přečíst TEĎ. Možná právě proto, že pracuji v tomto oboru a vidím ty hrůzy denně v mikroskopu, mě zaplavuje strach, s kterým si zrovna v těchto chvílích nevím rady. S takovou moudrostí a citlivostí, jak je podán tento článek, se může pochlubit opravdu jen zkušený terapeut, jako jsi Ty 🙂 Neumíš si představit, co to se mnou udělalo, když jsem na Tvou radu „ťukala“ jen při čtení. Díky Marti, že jsi, díky za Tvé přátelství, moc jsi mi pomohla. Helča

  • Martina Konečná napsal:

   Heli, děkuju. Mám obrovskou radost, když má moje práce smysl a pomáhá ve chvílích, kdy je to fakt naléhavě potřeba. Strach nám může vládnout a ovládnout nás opravdu jedině tehdy, když mu to sami dovolíme! Tak proč to dělat, když jsme v jádru tak mocní a nikoliv ne-mocní.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.