Fungují vám afirmace?

Stojíte před zrcadlem, křečovitý úsměv ve tváři a snažíte se ztotožnit s pozitivní afirmací „Miluji Tě.“  Namísto osvobozujícího pocitu  sebelásky máte sevřený žaludek, zaťaté zuby, takřka nedýcháte a nemůžete se na sebe ani podívat! Jak to?!

Přece v učebnicích osobního rozvoje se píše, že afirmace fungují! A proč tedy nefungují právě mně? Asi proto, že jsem… A jste tam, kde jste byli! Co dál? Dobrá zpráva je, že afirmace skutečně fungují. Jenže to není tak přímočaré, jak hlásají zastánci pozitivního myšlení, kteří neberou v úvahu emoční stránku osobnosti.

Pokud by stačilo stokrát si zopakovat „Miluji Tě“ a ono to začalo fungovat, máme vyhráno! Jenže naše energetika, projevující se zcela upřímně skrze emoční a tělesné pocity ve fyzickém těle, reaguje na afirmaci JINAK! Má k ní odpor a má k němu reálný důvod. Proto v nás vyvstanou nepříjemné pocity, když si dovolíme pojmenovat nahlas, co bychom chtěli, ale ve své realitě žijeme a emočně vyzařujeme ZATÍM  něco zcela jiného.

Podívejte se na afirmaci jako na klíč, který je připravený  odemknout vám dveře do Vaší kýžené reality. Chcete tímto klíčem otočit, rychle vstoupit dovnitř a mít se fajn. Ale zámek,  do kterého klíč strkáte, klade odpor. Je zarezivělý, zatuhlý, dveře se nedaří odemknout. Vaše energetika věří něčemu úplně jinému, než hlásá vámi opakovaná afirmace. Je tedy přirozené, že v sobě narážíte na odpor a nepříjemné pocity. Vaše vnitřní nastavení „pravdy o sobě“  bojuje s tím, co se mu tam snažíte násilně podsunout! Pro vaše utrápené tělo (jeho fyzický i  energetický aspekt) je zatím tato afirmace sprostá lež! Tělo a pocity v něm vám za všech okolností vždy sdělí někdy i krutou pravdu!

Proto tedy, než lehounce otočíte afirmačním klíčem a vstoupíte do nové, mnohem příjemnější reality, PRACUJTE S TÍM NEGATIVNÍM MATERIÁLEM, KTERÝ DÍKY POZITIVNÍ AFIRMACI VYLEZL A  KLADE ODPOR NOVÉMU NASTAVENÍ.

Prociťte a uznejte v prvé řadě všechnu tu frustraci, smutek, zlost apod. Věnujte všemu, co se ve vás aktuálně děje, pozornost, dovolte si to chvíli skrze své tělo žít. Zůstaňte v tom tak dlouho, jak je potřeba, a ono to odezní. Nastane úleva a vy jste konečně připraveni odemknout dveře do své nové reality. Teprve teď  pro vás může afirmace začít fungovat! Teprve teď jste připraveni začít si vychutnávat pozitivní náboj dané afirmace (energie za slovy),  všemi smysly si ji naplno prožít a díky tomuto novému prožitku si přenastavit své emoční vyzařování. V tomto bodu už pokládáte základní stavební kámen své nově prožívané fyzické reality!

O cestě k maximalizování si prožitku všemi smysly píšu v článku „Hry smyslů“.

Pozitivní myšlení a afirmace, postavené na pouhém mechanickém a bezduchém opakování, nemohou a nebudou nikdy fungovat! Se zapojením, vyjádřením a prožitím všech emocí ANO!

Jakmile se vaším energetickým systémem prožene přívalová vlna mohutné pozitivní energie, nastává pro vás nová evoluční skutečnost. Najednou cítíte, myslíte a chováte se jinak. I svět je k vám okamžitě přátelštější! Uvnitř vás nastala skutečná změna, a tím i ve vnějším prostředí.

V okamžiku, kdy se vám podařilo afirmaci bez zábran, pochybností a omezení naplno radostně prožít, je skutečně vaše. Máte s ní spojený silný emoční prožitek, který vám už nikdo není schopen vzít. Tento prožitek se stal součástí vaší zkušenosti a zapříčinil vaše nové, transformované emoční vyzařování.  Řeknete si „Miluji Tě.“ a něco uvnitř vás se zcela přirozeně a spontánně tetelí radostí. Tělo vám  sděluje novou pravdu a jen vy sami víte, kolik práce a častokrát i nepříjemného sebepoznání vás to stálo…

O práci s afirmacemi jsem na základě vlastních zkušeností a experimentování s nimi napsala ebook „Jak využít potenciál afirmací s Energy EFT“.

Najdete v něm krok za krokem, jak s afirmacemi pracovat, jak je správným způsobem uchopit, uvolnit nevědomý odpor a využít pro ten účel techniky emoční svobody.

Ebook si můžet objednat emailem.

Komentáře

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.