Tapping terapie pro vojáky, trpící PTSP

 

Nová studie týkající se skupiny válečných veteránů z USA, trpících PTSP (posttraumatickou stresovou poruchou), ukázala, že 90% z těch, kteří absolvovali EFT (techniky emoční svobody), přestalo vykazovat klinická kritéria pro psychologickou poruchu.

night flight

 

Studii prováděla Nadace pro epigenetickou medicínu v Santa Rosa.  Padesát devět válečných veteránů, trpících PSTP, bylo rozděleno do dvou skupin. První skupina dostala nejnovější EFT nebo ´tapping´ terapii, druhé skupině veteránů byla poskytována standardní péče. Ohromující závěr této studie byl, že 90% z těch, kdo dostali EFT ošetření, rychle přestalo vykazovat oficiální klinická kritéria pro PTSP, ve srovnání s pouhými 4% těch, kdo dostali standardní ošetření.

Krátce, oficiální reportáž, publikovaná v „Journal of Nervous and Mental Disease“, potvrdila,  že EFT je efektivní ošetření pro osoby trpící PSTP a souvisejícími psychologickými poruchami.

Tyto výsledky jsou velmi významné pro AMT, což je první světová certifikující organizace pro EFT s 446 členy s licencí, kteří v současné době praktikují. Zakladatelka Asociace a současná předsedkyně, Silvia Hartmann, 53, přinesla tuto techniku do Anglie v roce 1998, pouze několik málo let poté, co ji jako první začal rozvíjet Gary Craig.

„Pokud lidé prodělali vysoce traumatické situace, jejich energetický systém je extrémně narušený a to produkuje rozsáhlou škálu fyzických a psychologických symptomů, což se projevuje jako nekontrolovatelné emoce. EFT (techniky emoční svobody) umí zacházet s těmito extrémními emocemi, a proto tak dobře funguje,“ říká S. Hartmann.

Od toho roku AMT nepřetržitě pracovala na podpoře techniky a kvalifikovaných praktiků s licencí. Prospěšnost EFT uvítala také celá škála celebrit jako je Paul McKenna, Louise Hay, Michael Ball, Madonna a další.

 

Více zde: http://theamt.com/tapping_therapy_cures_soldiers_ptsd.htm

Převzato z  http://TheAMT.com

Překlad © Mgr. Martina Konečná

 

Poznámka překladatelky: Tapping terapie a EFT jsou různá označení pro tutéž techniku.

 

 

Komentáře

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.