Srdce – síla pro život!

Srdeční centrum – energetické srdce má klíčovou roli pro náš energetický systém. Nachází se ve středu hrudi a funguje jako jaderný reaktor celého energetického systému.

http://www.dreamstime.com/-image14604849

V jaké kondici máme své energetické srdce, taková je kvalita prožívání našeho života.

Materiálním vyjádřením energetického srdce je srdce fyzické.

Jako orgán vnímání srdce získává informace z vnějšího prostředí a současně monitoruje vnitřní prostředí mysl-tělo. Srdce je neustále aktivní, ale člověk si toho většinou není vědom, protože jej plně zaměstnávají jeho primární instinktivní reakce typu boj, útěk a zamrznutí.

Staré mystické tradice hovoří o cestě z hlavy do srdce a toto přímo souvisí s růstem uvědomění a s překonáním primárního instinktivního naprogramování. Jakmile začínáme cítit srdcem a naučíme se důvěřovat jeho poselstvím a následovat je ve fyzické realitě, dostáváme se do koherence s podstatou života.  Pozitivní emoce narůstají, hluboce rozumíme a víme – nacházíme se ve stavu jednoty. Dominantní frekvencí našeho srdce jsou vibrace lásky.

O důležitosti srdce a schopnosti milovat vypovídají také pohádky, legendy a příběhy staré jako lidstvo samo.

Současné výzkumy ukazují, že 60 – 65 % všech srdečních buněk jsou buňky nervové. To umožňuje srdci vynikající koordinaci našich těl a našich myslí prostřednictvím výměn elektromagnetického pole a zpráv hormonální, neurochemické, bioelektrické a chemické povahy. Vědci z institutu Hearthmath v Kalifornii zjistili, že srdce generuje nejsilnější a nejrozsáhlejší elektromagnetické pole našeho těla. Srovnáme-li to s elektromagnetickým polem, které produkuje mozek, je amplituda elektromagnetického pole srdce 60krát větší a prostupuje všemi tělesnými systémy, každou buňkou těla. Energetické srdce je vlastně jeden z nejsilněji fungujících elektromagnetických torů, kterými člověk disponuje. Jeho torzní vlny jsou tak citlivé, že reagují čtyři až pět minut před samotnou fyziologickou změnou organismu. Díky tomuto jevu lze konstatovat, že srdce vnímá události dopředu. Magnetické pole, které obklopuje srdce, je také 5 000krát silnější než magnetické pole mozku a může být detekováno s pomocí citlivých magnetometrů několik metrů daleko od těla.

V institutu Hearthmath vědci dělali pokus ohledně „elektro-fyziologické“ intuice, kterou máme k dispozici a úzce souvisí právě se srdcem: Pokusné osoby byly napojeny na snímače, které snímaly jejich mozkovou aktivitu, srdeční aktivitu a také interakci mezi srdcem a mozkem. Tyto osoby seděly u počítače a mačkaly tlačítko. Na monitoru se jim v náhodném pořadí ukazovaly na 10 – 15 vteřin fotografie, které vzbuzovaly odlišné emocionální reakce. Jednalo se o snímky obětí autonehod, útočících hadů, ale také snímky květin, západu slunce apod.

Výsledky výzkumu byly překvapivé: Tělo reagovalo na obrázek, který se teprve objeví. Ale především srdce reagovalo jako první! Srdeční aktivita se lišila podle toho, jaký měl obrázek obsah.

Z odlišné srdeční aktivity je jasné, že srdce vysílá mozku různé informace podle toho, jaký měl být příští obrázek. Teprve poté vědci viděli zareagovat mozek a teprve poté tělo. Pak se tato informace stala vědomou.

Intuitivní informace tedy putuje ze srdce do mozku a teprve pak do těla! Nejprve srdce a pak mozek mají přístup k informacím, na které se nevztahuje čas a prostor. To dokazuje, že člověk má energetický systém, pro který je určující že není závislý na čase a prostoru.

Z toho vyplývá, že srdce je primárním orgánem, který vkládá informace do prostředí těla. Je vládcem organismu, nikoliv mozek. Vstupní branou pro informace je srdce a to je teprve poté přeposílá mozku. Vše tedy začíná srdcem. Srdce řídí mozek pomocí vysílaných vln.

Srdce můžeme vnímat jako slunce v nás. Je obrovským zdrojem životní energie.  Jakákoliv změna v našem srdci silně zasahuje všechny naše systémy – pozitivně nebo negativně.

Proto všechny naše systémy, ať už fyzické nebo energetické, jsou stvořeny a naprogramovány tak, aby srdce ochraňovaly a umožňovaly mu co nejlépe fungovat. Vše v nás vzájemně spolupracuje, aby chránilo a podporovalo srdce.

V Energy EFT  jsme v aktivním kontaktu s energetickým srdcem a využíváme jeho harmonizující a stabilizující síly na celý energetický systém. Každé EFT kolo začínáme a končíme s rukama v pozici léčení srdce právě na energetickém srdci.

Stáhněte si ebook o emocích na úvodní stránce a naučte se základní odstresování s Energy EFT!

 

Martina Konečná

 

Zdroje informací:
Dr. S. Hartmann: Modern Meditations
P.M.H. Awater: Tajemství prahu: Zkušenost blízkosti smrti a individuální transformace vědomí (2)
Charles Lambrou:The Alchemyst´s Way; Health, Happiness and Wellbeing
DVD: Living Matrix

Komentáře

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.