Silné srdce chrání, vyživuje a posiluje

Častokrát hledáme poklady všude možně po světě, a přitom ten nejcennější poklad, esenci naší lidskosti, máme ukrytý ve středu své hrudi, přesně tam, kde si prstem ukážeme, když řekneme „Já.“

 

Energetické srdce

Tady se nachází energetické srdce, které má klíčový vliv na celý náš energetický systém.

Energetické srdce s námi velmi dobře komunikuje prostřednictvím emocí a pocitů, které fyzicky pociťujeme právě v srdeční oblasti, a proto jsou pro nás reálné a velmi dobře uchopitelné.

 

Jestliže naše srdce strádá, zažíváme tady tlak, svíravou nebo palčivou bolest nebo jakoukoliv jinou nepohodu.

 

Jestliže se naše srdce raduje, rozlévá se v srdeční krajině fyzicky velmi příjemný, hřejivý, někdy dokonce až vroucí pocit.

 

 

Začnete-li si těchto projevů všímat a věnovat jim pozornost, položili jste základy tolik postrádané a potřebné komunikace se svým energetickým tělem. Začít s ní právě u svého srdce je výborný začátek, protože v oblasti srdeční krajiny cítíme a prožíváme opravdu velmi silně.

Proč je komunikace s vlastním srdcem důležitá?

Na kondici našeho energetického srdce nejvíce záleží, zda ustavičně bojujeme s nedostatkem energie nebo doslova záříme a užíváme si život jako nádhernou jízdu.

Srdce je pro náš energetický systém esenciální, stejně jako slunce pro planety. Jede-li na plný výkon, podporuje vzkvétání ostatních oblastí našeho energetického systému. Pokud se jenom slabě mihotá, není divu, že takřka nežijeme, a jenom přežíváme.

 

Zlomené srdce – metafora nebo realita?

 

Zlomené srdce, to není jenom metafora, ale reálné energetické zranění na úrovni srdce, závažný fakt, který nastává ve zlomku vteřiny v důsledku silně traumatizujícího prožitku. Toto má fatální důsledky na osobnost člověka – jeho svět už není tím, čím býval, a jeho možnosti dosahování úspěchu v jakékoliv oblasti života se také sesunuly o několik latěk níže.

Naštěstí je takovýto stav napravitelný díky metodám moderní energetické práce, které cílí právě na ošetření energetického těla. Přála bych vám vidět a cítit tu změnu, jakmile se energetické srdce vrátí do svého přirozeného rytmu a začne opět zdravě fungovat. Uzdravit své zlomené srdce je jako se znovu narodit do mnohem láskyplnější skutečnosti.

Mohu potvrdit na základě své vlastní zkušenosti: V raném dětství jsem prožila silně traumatizující zkušenost, která zůstávala skryta mé vědomé mysli až do dospělosti. Pak jsem toho kostlivce ze skříně přece jenom vytáhla, protože kdo hledá, nakonec kořen svých podivných, léta se vlekoucích se problémů přece jenom najde. Zpracovávala jsem si toto trauma spoustu let… Teprve až díky Energy EFT se mi podařilo své srdce plně uzdravit a poprvé ve svém životě jsem zjistila, že moje srdce fyzicky hřeje!

Jestliže něco takového prožijete, chcete poznat víc a chcete se dostat mnohem, mnohem dál. Proto mě práce s energií emocí, její transformující síla, nepřestává fascinovat a bavit.

 

Jak své srdce můžeme povzbudit a posílit

 

Jakákoliv pozornost, věnovaná vlastnímu srdci, je přínosná na mnoha úrovních – emocionální, mentální, fyzické i sociální.

Chcete-li se celkově regenerovat, udržovat se ve stavu zdraví a mít svou energii na optimální úrovni, povzbuzujte a posilujte své srdce každý den!

Pár cvičení vám tady nabídnu. Vyzkoušejte si je a pak se volně inspirujte! Vytvářejte si sami pro sebe ty nejlepší způsoby, jak své srdce udržovat v kondici a ve správné energetické hladině!

 

Cvičení č. 1

Položte si ruce na střed hrudníku do pozice srdce (viz obrázek) a nalaďte se na svou srdeční oblast. Dlaněmi ji plně vnímejte. Směřujte sem veškerou svou pozornost. Dech je uvolněný a přirozený. Vyšlete svému energetickému srdci povzbuzující myšlenku: „Co ti můžu dát, to ti teď dávám.“ Prociťujte a všemi smysly vnímejte tak dlouho, jak potřebujete.

Toto jednoduché cvičení si můžete zařadit, kdykoliv jste ve stresu, potřebujete se zastavit, nabrat dech, vyladit se a celkově posílit.

 

Cvičení č. 2

Dejte si ruce do pozice srdce, hluboký nádech, výdech a zeptejte se svého srdce: „Co Ti mám dát, co bys potřebovalo a uvítalo právě dnes?“ Odpověď si nechejte úplně volně a přirozeně přijít. Bez jakýchkoliv omezení!

Z volné energie, která v kvantech proudí kolem nás a také v nás, můžete vykouzlit doslova cokoliv. Tady vás nic neomezuje tak jako v materiálním světě.

Teď možná vaše srdce potřebuje červenou růži, příště to bude nádherný krystal křišťálu a jindy zase zelená barva nebo možná tyrkysová…

Nechte se překvapit tím, co vám jako první přijde na mysl. A pak danou kvalitu vdechněte do svého srdce a s výdechem ji v něm s plnou pozorností rozprostřete. Dál už jenom pozorujte. Vše, co se děje uvnitř vás. Jemné změny. Jemné nuance a energetické posuny směrem do plusu. Zachyťte to svými smysly. Čím více si je pro tento účel rozvinete, o to více informací z okolního světa budete schopni získávat…

 

Cvičení č. 3

Trpíte někdy pocitem oddělení od čehokoliv v okolním světě? Přírody, lidí, prostředí, opravdu čehokoliv. Není nic snazšího, než opět navázat spojení prostřednictvím svého srdce: „Moje srdce zdraví srdce tohoto stromu.“

Prociťujte si tento kontakt, tento vztah, jak dlouho potřebujete.

Podobně lze: „Srdce této krajiny.“ „Srdce tohoto města.“ „Srdce tohoto člověka …“ Dosaďte si naprosto cokoliv, co chcete. Podstatné je pouze to, abyste při této výměně energie a informací věnovali pozornost vždy jen jednomu objektu – jeho srdci.

 

Je na vás, zda si uvedená cvičení vyzkoušíte. Vlastní zkušenost je vždy to nejcennější, co můžete získat. A také určuje, jak hluboko se v pochopení a osvojení si nových skutečností dostanete.

Vaše osobní síla nemůže nikdy dosáhnout dál, nežli na místo, kam až dopadá paprsek, tryskající z vašeho vlastního rozradostněného srdce.

Milujte své srdce a obdarovávejte je svou pozorností každý den. Žijte s ním vědomě v hlubokém vztahu, odmění se vám.

 

 

Komentáře

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.