Relaxace nestačí

Způsob života v dnešním „civilizovaném“ světě je doslova nabitý stresem na každém kroku.

Pixmac000083662713_havajPanující systém se nás usiluje spoutat, zotročit a zformovat  v nemyslící a necítící bioroboty, kteří poslušně plní úkoly jim stanovené a určené. Šlape se po individualitě člověka – jeho jedinečný potenciál nemá šanci plně se rozvíjet a růst.

Systém nás jako hlídací pes kontroluje na každém kroku, nutí nás bojovat o přežití a spojovat si svou sebehodnotu s pozlátky zvenčí. A nikdo s tím není schopen nic udělat… Opravdu nikdo?! Věřím, že člověk samotný ano.

Když se podíváme zpátky do dějin a odmyslíme si všechny ty manipulace a zkreslování informací na zakázku vládnoucích kruhů, můžeme vypozorovat jednu zásadní věc: Obrat v dějinách neurčují masy průměrných nevědomých  loutek, ale vždycky je tou hybnou a určující silou probuzená osobnost s neopakovatelným charismatem a schopnostmi. Stačí se v současné době podívat do Ruska. Kde byla tato země v devadesátých letech, kdy tam na ulicích lidé umírali hlady, a kde je dnes pod vedením prezidenta Putina.

Kde začíná cesta pozvednutí se do srdce svých individuálních schopností?

Ať už se každý z nás posléze vydá jakoukoliv cestou růstu vědomí, na počátku bylo, je a bude probuzení se z matrixového snu o oběti a nesvobodě. Hluboko uvnitř sebe tušíme, jak jsme mocní, ale pro naši mysl, od mala programovanou na poslušnost systému, je to natolik děsivé, že raději po dlouhý čas setrváváme tam, kde nám bylo vymezeno.

Probuzení není možné, pokud se motáme v začarovaných kruzích. Není možné, pokud nám stres obloudil mysl, vnesl do života chaos a problémy všeho druhu a emocionální bouře v mezilidských vztazích.

Začít odbourávat stres, nastřádaný po desítky let, dělat si ve své mysli jasno a naučit se pracovat s energií vlastních emocí, znamená probouzet se stále více do přítomného okamžiku. Znamená to přestat opakovaně prožívat svou minulost nebo obavy z budoucnosti.

EFT možnost takové evoluce v osobním vývoji nabízí každému člověku. Je tak jednoduché a prosté, že ho zvládne i malé dítě. Pravidelným praktikováním budete schopni si mnohem dříve uvědomovat narůstající stres a dokážete mu zamezit ještě v zárodku. Naučíte se také, jak přeprogramovat svou mysl od toho, co se mi nelíbí, a od čeho utíkám, směrem k tomu, co mi dělá dobře, co miluju a co mi vždycky zvedne náladu.

 

Z hlediska stavu energie v těle se během dne střídavě pohybujeme ve třech hlavních energetických stavech:

 • Jsme ve stresu (velmi častý a obvyklý jev)
 • Jsme relaxovaní (byli jsme naučeni, že relaxovaný stav je to pravé, je vrcholem všeho, co jsme schopni prožívat)
 • Jsme energetizovaní (prchavé a výjimečné okamžiky prozření, kdy jsme maximálně šťastní, láskyplní a doslova nabiti energií)

 

Energetizované stavy si velmi dobře pamatujeme a domníváme se, že se mohou přihodit jenom nahodile – nezávisle na naší vůli. Energy EFT (a jeho mladší sourozenec pozitivní EFT) učí, jak se do takovýchto stavů dostávat záměrně.

 

Rozdíl mezi výše uvedenými stavy naznačuje výňatek z tabulky S. Hartmann. Tabulka obsahuje škálu ukazatelů od -10 přes nulu až po +10 a týká se stavu energie v energetickém těle:

 „Projevy stavu stresu:

-8 Velmi vysoký stres zapříčiňuje mimořádně vážné poruchy (sebepoškozování, autismus, slepá zuřivost, „na zešílení“, šílená vzteklost)

-4 Obecný stres (nižší schopnost mít pod kontrolou myšlenky, emoce a chování, nedostatek schopnosti dlouhodobě plánovat, přepínání, přetažení, je toho na něj moc, tvrdohlavost, uzavřená mysl, zhoršená schopnost komunikace)

 

Projevy relaxovaného stavu:

0 Žádný stres (klidný, pokojný, mírumilovný, netouží po žádné akci, odpočívající, relaxující)

+2 Nízký energetický tok (nejasný, neurčitý pocit potenciálu, naděje, člověk se cítí jako by se „probudil ze spánku“)

 

Projevy vysoce energetizovaného stavu:

+8 Vysoký energetický tok (nárůst osobní síly, pocit nadšení, dělání nových rozhodnutí, velmi rychlé a velmi logické myšlení, vysoké sociální schopnosti raportu a komunikace)

+10 Optimální energetický tok (prožitek osvícení, bezpodmínečná láska)“

 

Připomínám, že tyto stavy se mohou dít a dějí se každému normálnímu člověku. Ovšem na +desítky naše energetické systémy rozhodně příliš zvyklé nejsou, přestože potenciál je zažívat v nás ukrytý je.

Klasická psychologie stovky let pokládala dosažení stavu nula – vymizení problému za úspěch a vyléčení se z psychických problémů. V Energy EFT víme, že život za nulou pokračuje a má úplně jiné grády!!!

 

Pokud chcete více a více poznávat a žít život za nulou, řiďte se heslem: „nikdy není tak dobře, aby nemohlo být ještě lépe“. A zkoumejte, jak lépe. Jaké to je. Jak se to cítí… Malou inspirací pro vás může být moje osobní zkušenost s hledáním +desítky.

 

Nabízí se 3 základní otázky k zamyšlení a procítění:

 • Na které z uvedených základních  úrovní má člověk k dispozici možnosti výrazně transformovat svůj život a inspirovat svým vývojem také okolní svět?
 • Kdo kontroluje a vlastní moc nad energetickou úrovní, na které se převážně dnes a denně pohybuji?
 • Co s tím udělám já osobně?

Čas letí a nečeká, je třeba chopit se TEĎ práva ČLOVĚKA.

 

Umět si vysoce energetizované stavy záměrně navodit je velmi cenná dovednost, která obohatí naši přítomnost i budoucnost. Je životně důležitá, jak pro osobní evoluci jedince, tak i pro celou společnost. Sílu pro kvalitní život najdeme buď v sobě nebo nikde. S tímto tématem úzce souvisí také ebook Jak aktivovat afirmace s Energy EFT, který jsem napsala, a najdete ho na tomto webu.

 

 Martina Konečná

 

 

Komentáře

 1. Vítek napsal:

  Dobrý den Martino, zajímavý článek a zajímavý a užitečný blog :-).

  Těší mne, že si čím dál tím víc lidí uvědomuje, že za to, „co se jim děje“, si mohou sami, že si to tvoří sami. A že je možné se to naučit.

  Lidé se začínají dělit na dvě skupiny, v jedné jsou ti, co se marně pokouší vyhrát krysí závod v „matrixu“. Ve druhé skupině ti, kteří nejprve v myšlenkách a pak v činech žijí podle toho, jak jim to dává smysl.

  Takže úvodní věta o „civilizovaném“ světě, který je doslova nabitý stresem na každém kroku se týká jen těch, kdo na to přistoupí. Svět je zároveň nabitý možnostmi život si užívat 🙂

  Ať je víc takových článků a blogů.

  Vítek, http://stastnilide.cz/

  • Martina Konečná napsal:

   Vítku, díky za podnětné myšlenky:) Ano, jak si to kdo udělá, takové to má. Byli jsme od mala uvedeni k tomu přijmout a hrát ve světě roli oběti, takže většinou to dá trochu zabrat, odprogramovat ji. Je to proces oprošťování se od strachu. Proces, ve kterém srdce, energie a schopnost milovat to, co je, nabírají na síle a transformují vše, co jim stojí v cestě. A to je na tom velmi krásné. Cíl je daný a právě ono vybrušování démantů během cesty je naše jedinečná a neopakovatelná zkušenost.

   • Vítek napsal:

    Přijde mi, že okolní svět kolem nás zkouší, jestli prokoukneme, že náš život není dán společností, do které jsme se narodili a tím, co se děje kolem a jestli pochopíme, že tu společnost a svět tvoříme my (především svým postojem a pozorností).

    Proměna začíná zevnitř a odspodu 🙂

    Na shledanou.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.