Průjem u psa a tkáňové soli

Je to bolavé pro pejska, nepříjemné také pro pánečka. Mohou pomoci tkáňové soli?

Máme tříletého pejska s citlivým zažíváním. Občas ho potrápí průjem. Až dosud jsme tento nepříjemný problém zvládali s pomocí diety, Entero zoo gelu a kompozitních homeopatik.

Tentokrát to ale bylo vážnější a průjem se během týdne opakovaně vracel a šel krvavého stádia. Dio už byl nepapáním dost unavený a začal být apatický. Jednou zvracel a měl i zvýšenou teplotu. Rezervovali jsme si na nejbližší možný termín návštěvu u veterináře. Protože to bylo až následující den, vzala jsem na pomoc Biominerály. Už mnoho let s nimi mám osobní výbornou zkušenost, ale ještě nikdy mě nenapadlo nabídnout je pejsanovi.

Diovi se ale vůbec nechtělo tyto sladké pastilky baštit, a tak jsem na něj vymyslela malý fígl. Pastilky jsem jednu po druhé rozpustila v trošce vody (Rychle se rozpustí, doslova tají jako sníh.) Vzniklou hmotu jsem mu opatrně natřela v tlamičce na horní patro. Diovi nezbylo nic jiného než spolknout. A tady se začala naše společná výhra ve prospěch zdraví!

Použila jsem:

  1. Ferrum phosporicum – jako první pomoc na problém – zánět v akutním stádiu
  2. Natrium muriaticum – na hydrataci, chuť pít a také jako podpůrný prostředek pro sliznici trávícího traktu. (Natrium muriaticum podporuje tvorbu mucinu.)
  3. Natrium sulphuricum – podpora jater a očista mezibuněčných prostor trávícího traktu od toxinů a choroboplodných zárodků.
  4. Kalium phoshoricum – sůl na podporu energie a celkové okamžité posílení organismu v případě stresu, apatie a vyčerpání.

Již během prvního dne došlo k výraznému zlepšení. Zvracení se neopakovalo, ustalo bublání v bříšku, a vyšel poslední vadný obsah ze střev. Pak už bylo potřeba jen hodně spinkat a nabírat sílu během probíhající očisty a regenerace. Ten den Dio dostal uvedené pastilky 4x denně. Jejich užívání jsme doplnili také užíváním koloidního stříbra a podáváním heřmánkového čaje, mírně oslazeného medem. Navíc ode mě dostal energetické ošetření postupy Modern Energy.

Výsledkem bylo zklidnění, nabrání síly a další pochodování nočním Brnem za účelem vyprázdnění střev se už nekonalo.

Zlepšení bylo tak výrazné, že jsme termín u veterináře zrušili, a pokračovali v uvedeném postupu s tím, že následující den byla dávka snížena na podání solí 3x denně + koloidní stříbro + heřmánkový čaj s medem.

K tomu už začal Dio baštit – jeho poloviční denní dávku jsme rozdělili na několik menších, což se mu vůbec nelíbilo!  Dal by si nejraději vše najednou, ale to samozřejmě po hladovění a jeho problémech hned nešlo!

Následující dny už dávkování pastilek jen 2x denně s tím, že Kalium phosporicum jsme už vysadili. Dodání energie už nebylo potřeba, Dio jí měl víc než dost! Místo ní přišla na pořad dne sůl Calcarea phosphorica – rekonvalescence, nabrání sil po prodělané nemoci. Plnou denní dávku (strava barf) jsme Diovi třetí den ještě rozdělili na několikrát.

Protože se Diovi podobné problémy opakovaly od narození a jeho zažívání je citlivé, budeme ještě nějakou dobu (cca 2 měsíce) s tkáňovými solemi na podporu jeho zdraví pokračovat.

Konkrétně nyní dostává na podporu imunity a regeneraci sliznic po prodělaných a opakovaných zánětech Ferrum phosphoricum,  Kalium Muriaticum a Natrium Muriaticum, a to 1 – 2x denně.

Buněčné soli pro Dia jsem volila na základě jejich aktuálního deficitu v jeho organismu – vychýlení z rovnováhy. Tento deficit má své konkrétní projevy a na základě těchto projevů vybírám konkrétní buněčnou sůl – záměrem je návrat do rovnováhy. Postupuji tedy dle zjevných příčin problému nikoliv na základě škatulky s označením „průjem“.  Žádný univerzální recept neexistuje!

Biominerály je možno kombinovat s jakýmkoliv alopatickým lékem, potravinovým doplňkem  nebo s bylinkami.

Upozornění: Na trhu je více firem, které nabízejí tkáňové soli. V případě psů se vyvarujte produktů, které by jako nosič soli obsahovaly xylitol! Je pro psy jedovatý a mohl by vážně ohrozit jejich zdraví!

Používám a doporučuji Biominerály slovenské firmy Biominerál s.r.o. a mám pro to dobré důvody.

Sdílením této mojí osobní zkušenosti jsem chtěla dokumentovat ohromnou podpůrnou sílu a možnosti využití tkáňových solí. Neznamená to, že nemáte chodit k veterináři, jestliže řešíte něco závažného!  

Ať už řešíte cokoliv, s veterinářem nebo sami, tkáňové soli vždy pomohou a posílí. Jen je potřeba vědět, kterou, za jaké situace použít.

Chcete-li se o tkáňových solích dozvědět více, můžete se na mě obrátit. Poradím vám, které soli  je dobré mít doma jako první pomoc pro akutní problémy, a které by bylo vhodné užívat po delší čas pro vyrovnání nějakého zásadního deficitu konkrétního minerálu.

Komentáře

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.