Přestaňte lámat cizí jazyk přes koleno!

 

Cizí jazyky jsou dnes naléhavě potřebné. To je jasné. Přesto spousta šikovných a talentovaných lidí zůstává v ovládání cizího jazyka na úrovni věčných začátečníků. Kvůli neschopnosti plynně komunikovat jim unikají zajímavé pracovní příležitosti s lepším finančním ohodnocením.

 

SONY DSCTo, co věčným začátečníkům překáží, aby se v ovládání jazyka posunuli o další úrovně výše, není nedostatek času, talentu, lenost nebo cokoliv jiného.

Pohnout se vpřed jim brání blokády a energetická zranění na úrovni energetického těla. Fyzicky se to projevuje tak, že pokud se dostanete do jakéhokoliv kontaktu s příslušným jazykem, začne ve vás narůstat stres a zmocní se vás nepříjemné pocity a nepříjemné myšlenky na téma: „Já se to nikdy nenaučím.“, „Na jazyky jsem byla odjakživa blbá.“, „Na nic takového už nemám čas!“ „Tomu nikdy nemůžu porozumět!“ apod.

V Energy EFT tyto panikařící myšlenky, které vznikají na základě stresu, identifikujeme jako stres mluvu. Jsou jasným signálem narůstajícího chaosu a zmatku na energetické úrovni a vyvolal je kontakt s příslušným cizím jazykem.

Odkud se tyto překážky vzaly? Na základě čeho se vytvořily? Odpověď lze najít především na timeline vlastního života.

 

Ohlédnete-li se zpět za svými zkušenostmi a událostmi, které se týkají např. angličtiny a anglického jazykového prostředí, začne vám to celé dávat smysl. Chování člověka je vždy logické a přesně odpovídá jeho zkušenostem a naučeným reakcím na události v jeho dosavadním životě.

Znám případ chlapce, který se vůči angličtině a všemu s ní souvisejícím na „celý“ život zatvrdil „jenom“ z toho důvodu, že jej v páté třídě angličtinářka na jedné hodině zesměšnila kvůli nenaučeným slovíčkům.

Svou roli hraje také rodová timeline – zkušenosti a prožitky vašich předků s příslušným cizím jazykem. Velké množství averze vůči např. němčině má na svědomí právě druhá světová válka a to, co se v ní konkrétně dělo vašim rodičům, babičce nebo dědovi. Také odtud častokrát pramení nechuť mít s ní cokoliv společného. Dědíme tedy přesvědčení, postoje a také emocionální reakce. Naši předkové se velkou měrou promítají v naší osobnosti, ať se nám to líbí nebo ne. To není sci fi, ale nejnovější poznatky z kvantové fyziky a epigenetiky. Můžete se o tom dočíst také v knize biologa Bruce Liptona „Biologie víry„ 

Pokud je pro vás zvládnutí cizího jazyka velkou překážkou a začnete se ho učit jenom z nutnosti a s nechutí, můžu vám už teď zaručit, že je to marnění času a mrhání energií. Možná, že jste už podobnou zkušenost s nějakým cizím jazykem už několikrát ve svém životě učinili… Síla vůle funguje pouze pro krátkodobé procesy. Pokud ji nasadíte pro nějaký dlouhodobý, pro vás velmi náročný cíl, nakonec se váš energetický systém vyčerpá a vy to nakonec stejně vzdáte.

Taková situace prostě nemá efektivní řešení problému, pokud nevezmeme v úvahu také emoční/energetickou rovinu, což obnáší vyléčení vztahu k danému jazyku – ošetření energetických zranění a odstranění blokád na úrovni energetického těla. Dokud se neučíte cizí řeč (a také cokoliv jiného) s chutí a radostí, zcela přirozeně, není to stále ono.

V současné době na toto téma píšu ebook.  Doufám, že do léta bude 🙂 . Najdete v něm spoustu návodů z oblasti metod moderní energetické práce, ale i praktických rad a tipů, jak se naučit cizí jazyk s energií v mysli. Čerpám v něm nejenom ze zkušeností ze své terapeutické praxe, ale i lektorky němčiny a studentky – převážně samouka angličtiny a ruštiny.

 

Martina Konečná

 

 

 

Komentáře

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.