Pozitivní přístup je předpokladem osobního růstu

 

nové_audio_745x100-1

 

Kolik z vás si už někdy řeklo větu typu: tohle nedokážu, to si nezapamatuju, moje kariéra nebude nikdy úspěšná? Zná je každý z nás. Jedná se o tzv. negativní samomluvu – negativní myšlenky v nás samotných. Toto posuzování a odsuzování stojí v cestě našemu úspěchu, protože dokáže zlikvidovat jakoukoliv motivaci. Kdykoliv nám o něco skutečně jde, zasévá v naší mysli semínko pochybností…

Jak se takovéto negativity vyvarovat?

1)      Uvědomujte si, co vlastně říkáte, jaké příběhy o sobě sama vysíláte dnes a denně do svého okolí.

Řešíte s ostatními stále dokola to, jak velmi jste nešťastní, nebo se radujete z krásy každého dne a sdílíte ji se světem?

Přistihnete-li se při negativním postoji, změňte to teď hned.

2)      Vyhýbejte se negativní komunikaci svých kolegů v práci, svých přátel, ale i své rodiny.

Proč? Jsme ovlivnitelní a vzájemně se hypnotizujeme! Stáváme se takovými, jaké je naše okolí! Je velmi obtížné nepodlehnout okolní negativitě, něco takového dokáží jen velmi vyspělé osobnosti, nikoliv ten, kdo začíná zahrádku své mysli teprve odplevelovat.

3)      Minimalizujte negativní situace, vybírejte si, co chcete prožívat a jak to chcete prožívat.

Položte si otázku: Jakých negativních situací se mohu vyvarovat? Uvedu jednu z možností: Sledování televizních pořadů, především zpráv. Zde se to negativitou jen hemží. Lidé bohužel špatné zprávy milují. Pokud nechcete být jako většina, omezte sledování zpráv, na minimum. Nemusí patřit do vaší reality a pravdu se z nich tak jako tak stejně nedozvíte. Tak proč ztrácet čas s balastem!

A nakonec test: Zkuste 24 hodin sledovat svou mysl a plevel okamžitě nahrazujte něčím mnohem více konstruktivním. Jste takoví, jaké jsou vaše myšlenky. Nedovolte doktoru  Hydovi ve vaší mysli, aby se plně probudil, a řídil vaše prožívání.

Tady vám mohou být velmi nápomocné audioknihy pro osobní rozvoj. Můžete je poslouchat za jízdy autem, při cestách veřejnou dopravou, večer před spaním nebo kdykoliv máte chuť a čas.

Audioknihy dokáží velmi efektivně podpořit vaše úsilí a posílit vaši motivaci na cestě za vysněným životem.

Ráda bych se ještě zmínila o audioknize Jak být úspěšný sám před sebou“ od mého oblíbeného autora Richarda Dennyho. Kromě jiných vskutku originálních a cenných rad je zde i kapitola o zvládání negativity. Vřele vám ji doporučuji.

Právě tato audiokniha stála na prahu pozitivních změn v mém životě. Poslouchala jsem ji mockrát – většinou cestou do práce.  Navedla mě, jak se vyrovnat s mnoha problémy, které jsem tehdy ve svém životě řešila. Tato zkušenost zřejmě zásadním způsobem ovlivnila můj vztah k audioknihám s tématikou osobního rozvoje. Proto je mám tak ráda a doporučuji je dál.

 

Karolína Šrahůlková

 

Učíme se a vyvíjíme prostřednictvím smyslového vnímání. Neurolingvistické programování rozlišuje 3 základní způsoby, jak u lidí dochází k osvojování si informací. A sice vizuálně, kinesteticky a auditivně. Každý člověk jeden z těchto způsobů preferuje a má jej více rozvinutý, než zbývající dva.

Vizuálně založení lidé přijímají vjemy z okolního světa především prostřednictvím obrazů, kinestetičtí na základě pocitů – doteku a kontaktu a auditivní prostřednictvím sluchových vjemů. Právě pro posledně jmenovanou skupinu je poslouchání nahrávek osobního rozvoje obzvlášť přínosné. Tito lidé se nejvíce dokáží učit a přijímat informace právě prostřednictvím sluchu. 

To ovšem nic nemění na tom, že poslouchat nahrávky osobního rozvoje s hodnotnými informacemi je prospěšné pro každého, kdo pracuje na transformaci svých zastaralých a již nefunkčních programů mysli. Podvědomí nikdy nespí a přijímá vše, co mu servírujeme. Tak ať je toto menu co nejkvalitnější!

Martina Konečná

 

Komentáře

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.