Podpořte své zdraví – leden

Naše těla jsou součástí přírody. Podléháme tedy sezónním rytmům, projevujícím se energií základních elementů, jako vše v přírodě stvořené. Uvědomíte-li si tuto skutečnost, jste schopni významně podporovat své zdraví po celý rok, aniž byste museli běhat do lékařské ordinace, a nechat si předepisovat nesmyslné pilulky, které se snaží zabít příznaky, ale podstatu neřeší.

Zima je obdobím vrcholného jin.Vůdčím elementem tohoto období je voda. Nejvíce jsou zatíženy meridiánové dráhy ledvin a močového měchýře. Stejně tak tyto orgány v těle. V lednu je to močový měchýř a v únoru ledviny. Je potřeba věnovat jim v zimě mnohem větší pozornost a péči. Vědět, co jim prospívá, co je posiluje a harmonizuje, a co jim naopak škodí.
Citlivými místy těla v zimě – bránami chladu jsou plosky nohou a bedra. Je třeba si je co nejlépe chránit a udržovat v teple.

Projevy disharmonie elementu voda

Jestliže je vodní energie u vás v nerovnováze, nedokážete se zklidnit, ztišit ani odpočívat. Jste v neustálem stresu, stísnění, napjatí a vyčerpaní. Tělo naléhavě volá po UVOLNĚNÍ! A pozor, uvolnění není totéž, co odpočinek. Můžete odpočívat, dokonce hodně, a přesto nejste uvolnění.

Element voda v těle ovlivňuje hospodaření s vodou a minerály, a tím i kosti. Můžete trpět ztuhlou páteří, bolestmi kloubů, beder a kazivostí zubů. Projevuje se osteoporóza, problémy se sluchem. Nerovnováha vodní energie se dále projevuje tmavými kruhy pod očima, gynekologickými problémy a celkově předčasným stárnutím.
Emočně se vás zmocňuje strach, všemožné obavy, skleslost, apatie, poraženecké pocity, lítostivost. Nevěříte si, může vás pronásledovat hrůza a děs. Bojíte se nechat ze svého života odejít to, co už vám neslouží. Zesilují se a zviditelňují problémy ve vztazích.

Jak o sebe pečovat v zimě?

Jestliže zimě vládne voda a chlad, je potřeba si pro navození rovnováhy a harmonického fungování zabezpečovat opačnou kvalitu – teplo. Zima je všeobecně o prohřívání a ochraně citlivých míst – brán chladu.
Strava – dominuje slaná chuť, teplé a dlouho vařené pokrmy, luštěniny.  Ideální je v zimě maximálně využívat pomalý hrnec. Dále zeleninové a masové vývary, ostřejší a kořeněná jídla, pečené pokrmy. Dopřávejte si také hojnost sušeného ovoce,  vhodné jsou především meruňky, švestky, brusinky, fíky a datle. Zázvorový čaj je skvělým nápojem zimy. Pro podporu vodního hospodářství těla a detoxikaci se také doporučuje vypít ráno a večer sklenici teplé vody.
Jóga – pomalé protahování, uvolňování, výdrž v pozicích, rovnovážné pozice, cvičení na orgánové dráhy ledvin a močového měchýře. Zima je ideálním obdobím pro relaxační cvičení a meditaci.
Dostatek spánku a odpočinku. Zima je o zastavení se, retrospekci a hromadění sil. Je ideálním obdobím udělat si pořádek ve svém životě – uvědomit si, co mi už neprospívá, vzdát se lpění a propustit to ze svého života.
Je-li element vody u vás v harmonii, jste vitální, odvážní, dokážete se dobře koncentrovat, máte chuť do života a vaše vztahy jsou zdravé.

Na co si dát pozor?

Maximálně vynechte studená jídla a nápoje. Omezte čerstvé saláty a čerstvě lisované šťávy. Pozor na prochladnutí, nepobývejte v chladu s mokrými vlasy.
Zima není o výkonech za hranou možností! Vyvarujte se vyčerpání.

Leden – močový měchýř

Močový měchýř je vedlejším orgánem  elementu vody. V rámci orgánových hodin mu náleží čas 15-17 h. Tehdy jej můžete během dne nejvíce ovlivnit. Nerovnováha této meridiánové dráhy se může projevit bolestmi hlavy a zad – podél dráhy, dále poruchou vodního hospodářství v těle, zadržováním moči, bolestí v podbřišku, záněty močového měchýře, křečovými stavy apod. Pokud je močový měchýř oslabený, bývá zásobárnou strachu a lpění.

Harmonizace a podpora – esenciální oleje Bewit

Čínská medicína využívá od pradávna pro harmonizaci živlů v těle také vonné esence. Esenciální jednodruhové oleje a směsi olejů Bewit mají terapeutickou kvalitu, a proto s nimi můžeme bezpečně navázat na tuto pradávnou tradici. Níže uvádím několik příkladů, jak je možné tyto skvělé pomocníky a zesilovače frekvencí využít pro podporu zdravě fungujícího močového měchýře. Určitě věnujte pozornost recenzím, mohou vám napovědět, zda by byl příslušný olejíček  vhodný také pro vás. 

Proč používat esenciální oleje.
Směsi olejů:
Gur – směs má silné antivirové, antibakteriální a antiinfekční vlastnosti. Pomáhá na genitourinární problémy, záněty močového měchýře, přemnožení kvasinek apod. 1-2 kapky naředíte nosným olejem a několikrát denně vmasírujete na oblast podbřišku.
BO – podpoří pevnost a pružnost kostí.
Jednodruhové oleje:
Jalovec – pomáhá překonat stavy apatie a strnulosti, očistný, močopudný, antirevmatický, antiseptický. Prohřívá – stimuluje energii jang. Existuje více druhů esenciálního oleje z jalovce. Získává se, jak z plodů, tak i listů.
Hřebíček – desinfekční a antiseptické vlastnosti, silně antioxidační. Podporuje vitalitu ženských orgánů, tiší bolesti, zejména zubů. Posiluje psychiku a vytváří pocit bezpečí. Výrazně zahřívá, je potřeba jej ředit v nosém oleji.
Bergamot– diuretické účinky, harmonizuje psychiku, hodí se na období stresu a velké úzkosti. Projasňuje tíživou realitu, povznáší, odlehčuje.

Harmonizace a podpora – Bewit prawteiny

Bewit Prawteiny jsou jedinečné výrobky, sestavené z nejkvalitnějších superpotravin. Jejich základem jsou kakaové boby, šetrně zpracované, aby se v nich zachovalo co nejvíce živin a cenných látek. 

Více o prawteinech
PRAWTEIN BO – jak už sám název napovídá, Prawtein BO vhodně doplní účinky směsi esenciálních olejů BO. Je přirozeným zdrojem makro- a mikronutrientů, podporujících pružnost a pevnost.
PRAWTEIN BODYGUARD – spolehlivý ochránce před všemožnými vnějšími vlivy. Antivirový, antibakteriální. Podporuje imunitu.
PRAWTEIN CORDYCEPS PLUS – vysoce podpůrný a harmonizující právě díky houbě cordycepsu (housenice čínská). Chrání, detoxikuje, snižuje napětí a stres. Podporuje imunitu.
PRAWTEIN REISHI PLUS – houba reishi byla ve staré Číně nazývána „houbou nesmrtelnosti“ Harmonizuje všechny elementy a k nim náležející orgány. Podporuje vitalitu a životní sílu.

Zaujala vás nabídka Bewit? Více informací o Bewit.

Harmonizace a podpora – tkáňové soli (Biominerály)

Doplňování deficitu tkáňových solí v zimním období také významně podpoří vitalitu a zdravé fungování organismu. Většinou je vhodné užívat 2-4 soli současně. Záleží na tom, co konkrétně řešíte, a jak se to na těle projevuje. Od toho se odvíjí také vhodné dávkování.  V těle, stejně jako v životě, vše souvisí se vším, každý organismus je jedinečný a stejně tak každá situace. Proto se výběr vhodných solí  a jejich dávkování stanovuje na základě aktuálních jedinečných potřeb specifického organismu.

Více o tkáňových solích.

Jak začít s nápravou?

1. Prověřte svoji aktuální kondici v době vlády elementu voda:
„Jak zvládá vaše tělo zimní období?“ 
„Jak reaguje na změny počasí v tomto období?“ „Cítíte se často vyčerpaní?“
 „Jste zimomřiví?“ „Trápí vás studené nohy?“ „Bolesti beder?“ „Kloubů?“ „A co zuby?“
„Je vaše tělo pružné a akční nebo vás trápí ztuhlá páteř a nechce se vám příliš hýbat?“
 „Bojujete s nějakými obavami?“ „Omezují vás strachy a z nich pramenící stres?“
„Dokážete se kvalitně soustředit nebo je vaše mysl chaotická a roztěkaná?“


2.Pokud jsou odpovědi neuspokojivé a je co zlepšovat, začněte s nápravou okamžitě. Nesnažte se změnit vše najednou. Na začátku úplně postačí, když budete malé efektivní změny přetvářet ve své každodenní zvyky. 1-3 priority jsou postačující, ať se nezahltíte.


3. Všímejte si změn k lepšímu – podpoří vás v dalším úsilí o zkvalitnění svého života. Své zdraví máte ve svých rukou. 


4. Zvažte podporu esenciálními oleji nebo jinými kvalitními doplňky. Ráda vám pomohu s výběrem.

Pokud máte zájem o harmonizaci a podporu zdraví prostřednictvím produktů Bewit nebo tkáňových solí, napište mi.

V únoru jsou nejcitlivějším orgánem ledviny. V dalším díle věnovaném péči o sebe v zimním období se podíváme na to, jak se o ně co nejlépe starat a chránit cennou energii, která nám, dle čínské medicíny, byla dána při narození,  nachází se právě v ledvinách a souvisí s dlouhověkostí.

Komentáře

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.