Od pólu k pólu. Který si vybíráte vy?

Jak to, že pro každou situaci vždycky existuje pozitivní východisko, byť je sebevíce komplikovaná? Proč říkáme, že ke každému trápení, jakkoliv velkému, vždycky existuje klíč k řešení? Proč máme na výběr VŽDY?

 

The person with a battery in handsProtože existuje zákon polarity. To je dnes už celkem známá věc, ale zatím jen málo lidí dokáže se zákonem polarity prakticky zacházet a  využívat jeho síly ve svém každodenním životě.

Zákon polarity říká, že vše v naší realitě má dvojnou povahu. Obecně je tato skutečnost podstaty světa vyjádřena znaménky plus a minus nebo také čínským symbolem jin a jang. Vše existující a stvořené má svůj protiklad. Díky smutku víme, co je radost. Díky nenávisti si uvědomujeme kvalitu lásky. Bez duální existence věcí bychom nebyli schopni činit zkušenosti, vyvíjet se a růst.

Svým vědomím a tím pádem i utvářením své reality se v prostoru a čase běžně pohybujeme jenom od pólu k pólu. Z plusu do minusu a z minusu zase do plusu. Je to přirozený rytmus, kterému podléhá vše, co jest.

Svých minusových stavů se přitom velmi obáváme. Nikdo se nechce trápit. A přestat se trápit, znamená začít se zákonem polarity vědomě pracovat.

 

Pro minimalizaci záporných emocionálních stavů jsou důležité dvě věci:

 

1. Nebojovat. Respektovat a přijmout pohyb od pólu k pólu jako přirozenou součást své existence. Naučit se plynout v tomto proudu. Umět přijímat situace, které vstupují do našeho života a jsou produkty našich minulých mentálně-emočních stavů. Co jsme si nadrobili, to si také následně „sníme“ ve své vlastní fyzické realitě, která funguje jako přesný odraz našich předchozích vnitřních prožívaných obrazů. To, co myslíme a cítíme, to jsme. Se vším všudy. Nedává vůbec žádný smysl ztrácet energii obviňováním jakýchkoliv vnějších okolností, ať už jsou to jiní lidé, osud, karma nebo nevím, co dalšího. Takto se chová oběť a ta patří v novém paradigmatu lidské evoluce minulosti. Nové paradigma je úžasný prostor pro tvůrce vlastní reality a poskytuje jim k tomu to nejlepší možné zázemí.

 

2. Bojovat. (Se svým automatickým naprogramováním) Vzít do rukou kormidlo a určovat si cestu a směr v přirozeném proudu svého života. Vy sami si rozhodujete, jak dlouho budete pobývat v minusových stavech. Můžete jim podléhat, plácat se v nich nebo s nimi pracovat. Vždycky se dá najít nebo udělat něco, co dokáže zlepšit situaci. Vždy je volba.  Jde jenom o to uplatňovat svou vůli být pozitivní a směřovat své kroky vědomě ke světlu a ne do ještě větší tmy.  Ať jsme jakkoliv blízko dna, vždycky se můžeme vzchopit a vydat se směrem k pozitivnímu pólu, protože existuje zákon polarity a máme na výběr. Stačí pracovat se svou pozorností vědomě a začít ji zaměřovat na pozitivní věci namísto negativních.

Jednou z cest, jak to udělat, je  Energy EFT – vybírat si, jak se chcete cítit. Uchopíte to, co se ve vašem životě aktuálně odehrává a učiníte z toho to nejlepší možné. Je to velmi prosté.

 

Správné otázky pro tuto cestu:

  • Jak se chci cítit, aby to bylo lepší než teď?
  • Co právě teď potřebuji?
  • Co mě v tuto chvíli nejvíce podpoří?
  • Pro co stojí za to žít?
  • Co mě činí šťastnou?
  • Co bych chtěl(a), kdyby neexistovala žádná omezení?

Vyberte si otázku, která se vám líbí, najděte si na ni odpověď a nyní použijte EFT a odpověď si naťukejte. Použijte protokol Srdce & Duše, který je základním postupem v Energy EFT . Takto pokračujte a udělejte další krůček a další. Ani se nenadáte a začnete vidět svůj problém ze zcela jiného úhlu pohledu. Poznáte ho jako výzvu, hodnu krále či královny, kteří řídí svůj život.

 

Příklad: 

Aktuální situace: „Cítím se jako naprostý debil. Jako úplný ztroskotanec.“

Otázka: „Jak se chci cítit?“

Možné odpovědi: „Jako vítěz.“ „Jako král.“ „ Jako lvice – bojovnice.“  „Chci zářit jako slunce.“

A naťukáte si jednu věc – to, co aktuálně potřebujete, abyste se cítili o něco lépe. A potom další, která vám přijde na mysl a další a další.

Takto se krůček po krůčku posouváte k pozitivnímu prožívání své reality, ať už je aktuálně jakákoliv. Jdete vědomě z mínusového pólu k plusovému. A současně zvyšujete průtok energie skrze vaše energetické tělo. Vydržíte-li na maximum, budete se divit . Víc neprozradím, stejně je to o osobní zkušenosti.

 

Nejsme odsouzeni dlouze trpět. To my sami se do takových stavů uzavíráme. Cesta ven existuje. Máme vždycky jen dvě možnosti: Vydat se  na základě svých myšlenek a emocionálního prožívání do minusu nebo do plusu. Za JAKÉKOLIV situace. 

V bouřlivých a nevyzpytatelných emocionálních vodách sebou lidé většinou nechají zmítat od pólu k pólu sem a tam, jako kocábka na rozbouřeném moři. Přestaňte to dělat. Tu možnost TEĎ máte. Chopte se kormidla a veďte svou loď žádoucím směrem. A užívejte si tu jízdu! Radujte se z nových zkušeností a objevů! O to tady přece jde.

 

Martina Konečná

 

Komentáře

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.