Našel si dvacítku!

Příběh, o který se chci s vámi podělit, se odehrává v nespočtu podob na scéně vztahů mezi muži a ženami.

Sad looking woman with man on the couch behind her

Mění se jenom jeviště, rekvizity a hlavní hrdinové. Podstata konfliktu se nemění, vždycky bolí a vždycky zanechává zranění na úrovni energetického těla.

Není-li toto zranění ošetřeno, nedojde-li k rozpuštění staré emocionální bolesti, mívá to nepříjemné důsledky, jak na zdravotní stav dotyčné osoby, tak i na kvalitu jejího dalšího partnerského vztahu.

Klientka – budeme jí říkat Jana, si stěžovala na bolest a nepříjemné pocity v oblasti bederní páteře. „Jak bych tam nesla velkou tíhu. Bolí mě a tíží tak moc, že se mi s ní nechce ani pohnout. Občas mi nějaká masáž na čas uleví, ale cvičení nepřichází vůbec v úvahu!“

Úvodní EFT kolo jsme ťukaly na „moje bederní páteř“, abychom se společně naladily na to, co je tam za problém. A Janina páteř začala vyprávět svůj příběh: „Cítím se tak stará a unavená, jako stará babička!“

Od Jany, milé a hezké ženy v nejlepším věku, to znělo přinejmenším podivně. Na zlomek vteřiny jsem měla intuitivní vhled ohledně nějakého muže z její minulosti, který s tímto přesvědčením bude nějakým způsobem souviset.

Pokračovaly jsme dál v detektivním pátrání a věnovaly pozornost vynořujícímu se příběhu. Tvrzení pro další EFT kolo znělo: „Jsem stará a unavená.“ Následovala nepříjemná vzpomínka na dávného milence, který Janu zradil a našel si mnohem mladší přítelkyni – „dvacítku“. A se vzpomínkou se dostavily vztek a smutek.

Další EFT kolo: „Pavel si našel dvacítku!“ Toto bylo velmi náročné kolo, kdy se uvolňovalo velké množství energie, a léta potlačované pocity se daly do pohybu a proudily vědomím a tělem jako uragán. Pavel na Janě kritizoval hned bříško, hned oblečení a my ženy víme, jak velmi citlivá záležitost to pro nás je…

Nakonec jsme se dostaly ke klíčové události na timeline (časové linii) Janina života, která přesvědčení „jsem stará a unavená“ v Janině mysli od toho okamžiku řádně ukotvila.

Další EFT kolo znělo: „Šok, když mně na obědě v hotelové restauraci představil Evu!“  Eva byla krásná, štíhlá a sebevědomá dvacetiletá dívka. Pavel zřejmě zcela naivně předpokládal, že se z těch dvou snad stanou přítelkyně.

Zlomek vteřiny – nová skutečnost v doposud fungujícím vztahu, a od této chvíle bylo všechno jinak. Na mnoha rovinách. A na jedné z nich Jana hluboce uvěřila, že je už stará a unavená. Při tomto EFT kole konečně došlo k osvobození se od tohoto znehybňujícího a unavujícího pocitu, který v oblasti bederní páteře roky pociťovala.

Poté jsme se už jenom věnovaly ošetřování, posilování a energetizování bederní páteře – dodávaly jí ťukáním na pozitivní energetické formy potřebnou energetickou výživu. Janina páteř potřebovala nejdříve tyrkysovou deku, která ji celou zahalila, a poté moře slunečního světla. Energetizovaly jsme ji společně tak dlouho, dokud se její páteř necítila svěží a plná světla. Došlo k úlevě v této doposud problematické oblasti, a Jana připustila, že možná v brzké době přijde i na cvičení.

 

Když Jana přišla o týden později na další EFT sezení, hned mi s radostí oznámila, že cvičit začala, a označila to jako průlom ve vztahu ke svému tělu. Než začne doma cvičit, nejdříve podpoří své  tělo potřebnou energetickou výživou – poťuká si na něco pro ně velmi příjemného, uvolňujícího a energetizujícího, a pak se s chutí pustí do fyzického cvičení. Zda jí elán vydrží, si zatím netroufá říct, ale podstatné je, že se cvičením po létech zatuhlosti a bolesti vůbec začala!

 

Uvedený EFT příběh krásně ukazuje, že každá naše bolest má svůj „zapomenutý příběh“, který se naladěním na danou oblast a ťukáním si na její problémy, má možnost dostat se do vědomé mysli i se všemi detaily a podrobnostmi. Čas v tomto případě nehraje vůbec žádnou roli. Naše tělo si pamatuje naprosto vše a postupnou redukcí stresu a uvolňováním blokád na úrovni energetického těla, kdy se energie dává do proudu, s ní proudí do vědomí také informace.

To, co si o sobě myslíme, jak o sobě přemýšlíme, má vždycky důvod a silný emocionální kontext. Tyto důvody mají vždy přímou souvislost s klíčovými událostmi, které se odehrály na časové ose našeho života, a ukotvily se tak v našem individuálním energetickém matrixu.

 

 

Komentáře

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.