Naše osobní „pravdy“

Tento článek jsem se rozhodla napsat, když jsem si „náhodou“ v diskuzích na jednom českém webu přečetla velmi negativní hodnocení jedné – dle mého názoru vynikající duchovní učitelky, moudré a inspirující ženy Teal Scott (Swan).

Globe under magnifying glass

Pravidelně sleduji její videa a hodně rezonuji s tím, o čem v nich vypráví, protože to odpovídá nejnovějším objevům ohledně emocí, Energy EFT a také mým zkušenostem.

Vím, že naše emočně-energetická frekvence, kterou sdílíme se světem, je klíčem ke změnám, které ve svém životě toužíme uskutečnit. Proto jsem se už před lety začala tímto tématem zabývat a dělala sérii přednášek právě na téma „Umění cítit se dobře“.

Teal Scott vnímám jakou jednu z mála, která velmi dobře ví, o čem hovoří, a nebojí se o tom hovořit naprosto otevřeně. Není divu, že kromě příznivců má i spoustu odpůrců!

Přesto jsem při pročítání oné diskuze byla velmi nemile překvapená a musela jsem nad jejím obsahem delší dobu přemýšlet. Připadala jsem si jako za středověku, kdy se konávaly hony na čarodějnice. Katolická církev v našem epigenetickém kódu za tisíciletí své existence vykonala své. Krásná a moudrá žena je pro ni přímo nesnesitelná kombinace! Ještě že inkvizitoři dnes nemají tu moc a vliv!

 

Jak to, že se díváme na toho samého člověka, a jeden v něm vidí ďábla, jiný pomateného blázna a třetí osvícenou bytost? Čemu a komu věřit?!

 

Sami sobě samozřejmě, ale má to jeden háček. Pokud člověk, na kterého se díváte, vykazuje shodné rysy s pro vás negativním typem osobnosti – tak, jak to máte v sobě uloženo na nevědomé úrovni, okamžitě z něj máte nepříjemný pocit, protože na úrovni vašeho energetického těla existují vůči tomuto typu člověka energetické blokády.  Tyto blokády nejenomže automaticky vyvolávají nepříjemný pocit, ale také vedou ke zkreslení informací o tomto člověku. Nejste schopni vnímat ho reálně, ale jenom zprostředkovaně  –  skrze filtry svých blokád. A také ho v souladu se svými filtry ohodnotíte. Pokud pracujete s kyvadlem, také vám také tuto vaši „pravdu“ přesně zobrazí, takže není pochyb: „Před sebou mám špatného člověka.“

Pocity nelžou, to je pravda. Je ale potřeba vědět, o čem vypovídají.  V tomto případě poukazují jenom na to, že určitá konkrétní osoba ve mně vyvolává stres a mám vůči ní energetické blokády na úrovni svého energetického těla. Nikoliv, že je tato osoba špatná!

 

Řešením je tyto blokády uvolnit a vnitřní odpor vůči konkrétní osobě v sobě rozpustit. Teprve pak ji budete schopni vnímat reálně – jako toho, kým opravdu je.  Teprve teď se můžete spolehnout na svou intuici – její varovný nebo povzbuzující hlásek.  Intuice začíná fungovat, když máme na energetické úrovni čisto a uklizeno a energie skrze nás volně a rychle proudí.

 

Smyslem a cílem Energy EFT – co se vztahových záležitostí týká, je vždycky rozpustit vnitřní odpor vůči komukoliv a čemukoliv ze světa venku – ať už je to osoba nebo alergizující látka nebo něco, co ve vás prostě vyvolává odpor, nechuť a strach. A nejenom rozpustit, ale také to, co vás původně odpuzovalo, začít uznávat, přiznat  právo na existenci a dokonce to i milovat.

Když něco máme rádi, vytvořil se mezi námi a tím, ke komu (k čemu) se vztahujeme, na energetické úrovni most. Informace skrze tento most volně proudí, bez jakéhokoliv zkreslení. Není přítomen odpor, který by je zkresloval. Jinak se tomu také říká přímé intuitivní vnímání a vzájemné učení se na jiných úrovních.

 

Všichni se máme co učit jeden od druhého! Záleží jenom na stupni vzájemné rezonance, zda jsme toho v konkrétním případě schopni nebo ne.

 

Cokoliv nás štve, děsí a nemůžeme tomu přijít na jméno, znamená, že se o slovo hlásí náš vlastní stín. Věnujme raději pozornost jemu, než kritice lidí, kteří se tady upřímně snaží kolektivní vědomí Země povznést a jdou se svou kůží na trh.

Své vnitřní odpory je potřeba rozpouštět (já si je vyťukávám). Prací na svém stínu prospějeme každý světu mnohem více, než jakoukoliv kritikou, odsuzováním a zostouzením.

Náš stín je naše největší výzva k celistvosti a úplnosti. A také ke krásám, které se v nás, za ním ukryty, skrývají. Neexistuje k nim žádný jiný přístup, než skrze konfrontaci s popřeným a pohřbeným v nás.

 

S Teal Scott  se můžete potkat na youtube  ve videích také s českými nebo slovenskými titulky. Je spousta šikovných lidí, co její videa překládá.

Stránky www.novazem.info se přímo týkají propagace a publikování učení Teal Scott v našem česko-slovenském prostředí.

Martina Konečná

 

 

Komentáře

  1. Jana Grohmanová napsal:

    Dobrý den paní Martino, úplně náhodou( i když vlastně náhody neexistují), jsem objevila tyto krásná slova o Telal Swan a její kritice…..plně souhlasím.Sama praktikuji EFT už 6 let a čím víc si myslím, že je to nadčasová technika, která má před sebou budoucnost….od Teal se velice ráda učím – a učit se je stále co. Zdrovna nedávno, jsem si sama zpracovávala lidi v mém okolí, kteří mě vadili – samozdřejmě to byl můj problém, moje skryté stíny- ale ještě, že mám EFT??? Z mého okolí mám stále pocit, že spousty lidí není ještě připravena se podívat do svého nitra a hledat problémy uvnitř – snažší je kritizovat !!! Přeji moc a moc úspěchů a díky za krásná slova.s pozdravem Jana Grohmanová Strakonice

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.