Moc příběhů

Náš život je jeden velký příběh, který sestává ze spousty drobných příběhů. Některé z nich jsou pro nás velmi posilující, staly se našimi zdroji síly, jiné nás naopak velmi spoutávají a vymezují hranice našeho životního prostoru a možností. Vůbec přitom nezáleží na tom, kolik let uplynulo od okamžiku, kdy se odehrály na časové ose našeho života.

lying couple on grass and dream alladin lamp cloud collage

Vše, co se nám stalo, co jsme prožili, stvořilo naši současnou realitu – naše systémy víry, chování, postoje a zvyky a také podmínky, ve kterých žijeme.

Přesto není rozhodující, co jsme fyzicky prožili, ale naše emoční/energetická reakce na prožitou skutečnost.

Někdo moudrý to vyjádřil následovně: „Život je z deseti procent to, co se vám stalo, a z devadesáti procent to, jak jste na to zareagovali.“

A právě o tu reakci jde. Nejsilnější příběhy, nejvíce emočně nabité, nás zastihly v dobách raného dětství. Tehdy jsme bezmezně věřili dospělým kolem nás, náš úhel pohledu na svět se teprve utvářel a formoval. Neměli jsme šanci reagovat jinak nežli tak, jak jsme reagovali. Většinu nejintenzivnějších emocí jsme poznali a prožili právě v raném věku. Tím byly položeny základy toho, kým jsme dnes.

Dobrá zpráva je, že i tyto, emocionálně velmi silné, naprogramované bolestivé reakce lze měnit a transformovat kdykoliv v pozdějším věku. Nikoliv proto, abychom si opakovaně prožívali starou bolest, ale proto abychom se osvobodili v tady a teď, rozšířili své možnosti a vybrali si takovou realitu, která odpovídá našim představám žít svůj život naplno.

Energy EFT toto umí velmi šetrným a bezpečným způsobem. Jako hrdinové vstupujeme do dávného příběhu svého života a zachraňujeme svůj minulý mladší aspekt (jakéhokoliv věku) tím, že změníme jeho emocionální reakci na prožitou skutečnost. Posuneme evolučně svůj příběh dál. Vneseme do něj nový pohyb. Znamená to, že na úrovni svého energetického těla uvolňujeme a rozpouštíme blokády, které zamezovaly volnému proudění energie v určité energetické vzpomínce. Zlepšujeme energetický tok a tím následně měníme vše, co bude následovat. Tato úleva a osvobozující vlna se pak následně promítá i v našem současném Já v tady a teď.

Budovat život jako mistrovské dílo pro mě znamená vracet se do energetických vzpomínek – příběhů zatížených nepříjemnou emocionální reakcí, tuto reakci změnit, transformovat a z příběhů  udělat to nejlepší, co z nich udělat lze. Tím posilujeme  a měníme  celý svůj energetický matrix a pocítíme to především  v aktuálním tady a teď.

Toto je  vědomá architektura vlastního života, jejímž základním stavebním kamenem je naše vlastní zkušenost.

Každému z nás se něco přihodilo, ať už dobrého nebo špatného. Nezáleží ovšem, co se vám stalo, ale co jste s tím udělali. Vědomá reakce na život, jeho příběh, je to, co se počítá. Nelze si donekonečna stěžovat na ošklivé dětství, krutý osud apod.

Každý z role oběti jednou musí vystoupit, hluboce porozumět svému životu a začít jej vědomě řídit. Pokud ovšem nechce zemřít na stres. Nevěnujeme-li silným a nepříjemným příběhům svého života pozornost,  jejich emocionální poselství nabývá postupem času na síle. Náš energetický systém v tom případě zoufale omílá pořád dokola stejné téma, jenom herci a rekvizity na scéně se mění. Opakuje stále tu stejnou věc a vysílá poselství: „Tak už se na to konečně podívej a vyřeš to! Osvoboď se! Pokroč dál na cestě své evoluce! To je pravý a skutečný smysl tvého života. Nekonečný vývoj a růst!“

 

Moudré pohádky napovídají, co je potřeba udělat. Prostě osvobodit princeznu 🙂

„Zakletou princeznu v pradávné věži,

zlý černokněžník jako ostříž střeží.

Ona však trpělivě čeká,

až tma přestane mít moc

a  její zachránce dorazí jí na pomoc.

Po proudech zlatých vlasů

jí stékají vodopády slz

a bolí čím dál víc.

Tu bolest nelze už více snášet,

do starých časů je třeba

nový vítr vnášet!“

 

Jakmile najdeme odvahu čelit svým stínům, osvobozujeme svou zablokovanou energii a bereme si zpět to, co nám patří. Vracíme si sami sobě svobodu. Původní bolest se stala zdrojem síly pro náš život.

 

Na chvíli se zastavte a položte si následující otázky:

  • „Jaké jsou příběhy mého života?“
  • Které z nich jsou zdrojem síly a optimismu v mém životě?
  • Které příběhy mě bolí ještě dnes, kdykoliv si na ně vzpomenu?
  • Co s tím udělám?

 

Všímejte si, jaké nádherné pocity se ve vás probouzejí, když se ladíte na své posilující příběhy. Jak se vám mění nálada a způsob přemýšlení. Je tak energeticky vyživující cítit se dobře 🙂

Takových zdrojů síly si můžete stvořit a vybudovat ve svém životě mnohem víc. Záleží jenom na vás. Na tom, jak se rozhodnete.

My sami si píšeme své příběhy. Jsme tvůrci svého osudu, ať se nám to líbí nebo ne. Volbu činíme vždy. Záleží jakou.

 

Chcete změnit příběhy, které se příliš nepovedly, a bolí ještě dnes, kdykoliv si na ně vzpomenete? Využijte možností Energy EFT – objednejte se na sezení nebo absolvujte kurz.

Emoce umí hodně bolet a omezovat nás na každém kroku. Zaslouží si naši plnou pozornost.

 

Martina Konečná

 

Komentáře

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.