Mám z toho husí kůži!

Jste normální nebo emocionální? Pokud se usilujete být normální „jako všichni“, bojíte se svých emocí, protože jsou společensky nepřijatelné. Protože jsou známkou slabosti a doménou hysterických žen. A především proto, že emoce bolí.

 

Emotion, vector set of nine face

Utíkat před svými emocemi je ale cesta špatným směrem! Sice budete vyhovovat společenským zvyklostem a normám, ale uvnitř se z vás stanou emocionální chudáci.

Společenský systém potřebuje lidi, kteří si nedovolují opravdově cítit, nedovolují si opravdově žít. Jsou poslušní, necítící, nepřemýšlející a hodní. Udělají, co se po nich chce. Jsou společensky přijatelní.

Buďte raději věrní sami sobě než společenským normám. Jinak vás systém okleští, vysaje z vás všechen život a jako dál nepoužitelné odkopne na okraj lidské společnosti. A až to přestanete zvládat, tak po vás ani pes neštěkne. Proč? Protože jste dovolili, aby váš život řídil někdo jiný a ne vy sami. Vzdali jste se vlády nad svým královstvím. Nemůže za to systém, rodiče, šéf, ale vy sami. Rozhodli jste se pro pasivitu a falešné bezpečí začarovaných kruhů.

 

Proč jsou emoce obecně vnímané jako špatné a nepřijatelné? Protože bolí. Zakoušená emocionální bolest je podstatou jakéhokoliv strachu. Emoce vás vedou k vaší vnitřní pravdě. Ukazují skutečný stav věcí ve vašem životě. Nikdy nevypovídají, jak byste se měli cítit, aby to bylo „v pořádku“, ale jak se skutečně cítíte. Nedají se ochočit a zkrotit. Vaše tělo nikdy nelže! To, co skrze ně zakoušíte, je vždy pravdivé.

Emoce tu nejsou od toho, aby vás týraly a znepříjemňovaly vám život, ale aby vám ukazovaly cestu po spirále nahoru. V začarovaných kruzích vás udržuje jenom váš strach s bolestivými emocemi cokoliv udělat. Dotknout se jich, ochutnat je. Přiznat jim právo na existenci a poté je s láskou propustit ze svého života. Osvobodit se z jejich neúprosného sevření. Emoce takové jsou, protože takové být musí. Ukazují, co je potřeba vyhojit a kde přesně v těle. Právě o tom je knedlík v krku, sevřený žaludek, tlak v hlavě nebo rozklepaná kolena.

 

Tělo vždycky vysílá jasné signály o tom, v jakém stavu se aktuálně v TADY a TEĎ nacházíte. A vždycky je příležitost s tím něco udělat a bolestivou emoci OKAMŽITĚ transformovat. Rozpustit ji, aby se už nemusela opakovaně vracet. A vytvořit místo ní v sobě mnohem lepší pocit. A poté dokonce ještě lepší. A ještě… Právě tímto způsobem pracuje s emocemi Energy EFT. Nestačí zbavit se problému a dostat se na nulu. Na nule se žije špatně. Představte si, že máte nula peněz. Jaké by to bylo? A být emočně na nule, nic necítit, nic neprožívat, znamená nemít žádnou energii pro svůj život. Být mrtvý už zaživa.

 

JE TŘEBA JÍT DÁL ZA NULU DOPRAVA. DO PLUSU. Do vysoce pozitivních emočních stavů. Protože když jste schopni takové vysoce energetizující stavy zažívat a dostávat se do nich, máte kdykoliv k dispozici dostatek energie pro cokoliv ve svém životě.  

 Energy-EFT-SUE-Scale-print-horizontal_CZ

 

Je zajímavé a v praxi se s tím často setkávám, že lidé se velmi silných pozitivních emocí obávají. Byli natolik zvyklí trpět a přežívat, že je náhlý nárůst energie a nové pocity překvapí a dostanou z nich strach. Neznají je.   Co kdyby zase přišlo nějaké to zklamání?!

Na takové myšlenky se vykašlete! Žijte tady a teď! Je to jediný čas, který máte k dispozici! Dopřejte si ten luxus něco tak silného a nádherného prožívat. Tudy vede cesta k úplnému uzdravení těla i ducha.

Pokud jste emocionální, znamená to, že máte přístup ke své vnitřní pravdě. A tím i klíč k tomu, jak zlepšit a uzdravit jakoukoliv oblast svého života.

Mrazí vás z něčeho nebo vám naskočila husí kůže? I to jsou projevy emocí, ovšem v podobě těch nejjemnějších pocitů. Tady k vám promlouvá váš šestý smysl – vaše intuice. Jakmile jste schopni tyto subtilní pocity prožívat, zachytit jejich naléhavá poselství a především se podle nich řídit, dokážete svůj život řídit na kvalitativně mnohem vyšší úrovni a vyvarovat se mnohých zbytečných trápení.

 

Zůstaňte věrni sami sobě. Važte si svých emocí. Věnujte jim maximální pozornost a naučte se s nimi zacházet. Dovedou vás přesně na ta správná místa ve vašem energetickém systému, která potřebujete vyhojit, abyste mohli být více šťastní, více radostní a více láskyplní.

Autentický člověk, který si na nic nehraje, a je tím, kým ve svém nitru skutečně je, je pro lidskou společnost darem. Nikdy nemůžete dát světu nic většího a cennějšího, nežli svou opravdovost a jedinečnost. Každý z nás je unikátním hudebním nástrojem, který v hudebním orchestru planety Země hraje svůj nenahraditelný part.

 

Nebuďte hodní. Buďte sví a milujte své emoce! Jsou klíčem k nekonečnému potenciálu v nás. Jedině díky nim je člověk schopen dotýkat se hvězd a zakoušet slovy nesdělitelné.

 

Chcete se o emocích dozvědět více? Stáhněte si na úvodní stránce můj ebook „7 věcí, které byste měli vědět o svých emocích“

 

Martina Konečná

Komentáře

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.